З 5-го по 10-те травня 2016р., у м.Рахів проходитиме командний чемпіонат України зі спортивного орієнтування (бігом). Рахів новини.

www.rakhiv.news
На www.rakhiv.news 21 Квітня, 2016 19:55 Оновлення

З 5-го по 10-те травня 2016р., у м.Рахів проходитиме командний чемпіонат України зі спортивного орієнтування (бігом). Рахів новини.

З 5-го по 10-те травня 2016р., у м.Рахів проходитиме командний чемпіонат України зі спортивного орієнтування (бігом). Рахів новини.

рахів_чемпіонат_спортивного_орієнтування

Традиційне проведення вело марафону «Стежками опришків» у Рахові є настільки яскравим та масовим змаганням, що в організаторів виникла ідея провести не менш вражаючий захід – командний чемпіонат України зі спортивного орієнтування на місцевості. Одним із перших, хто підтримав цю думку є Петро Попович – місцевий активіст, який вже багато років сприяє розвитку туристичної індустрії та популяризації туристичних можливостей Рахова.

Після огляду та вивчення місцевості, обговорення питань з органами влади, було прийнято рішення провести чемпіонат із 5 до 10 травня 2016 року. Його учасниками буде близько 400 чоловік. За кошти власників садиб та готелів вже виготовили 7,5 кв. км карт, за допомогою яких стало можливим проведення забігу у Рахові та його околицях. Спортивне орієнтування – масовий вид спорту в Україні, але поки що не розвинутий і маловідомий у нас, тому за допомогою цих карт діти Рахова надалі зможуть створити свою команду та брати участь у змаганнях різного рівня. У країні вже існує досвід проведення Чемпіонату світу та Європи з даного виду спорту.

Організаторами та спонсорами для проведення спортивного заходу є Федерація спортивного орієнтування України, підприємці галузі туризму Рахова, міська рада, районна державна адміністрація, Карпатський біосферний заповідник та ДП «Рахівське лісове дослідне господарство».

Суть спортивного орієнтування полягає в орієнтуванні на місцевості за допомогою карти та компаса для найшвидшого знаходження заданих контрольних пунктів.

Спортивне орієнтування як вид змагання започатковане у Скандинавії, як елемент підготовки Збройних Сил. Турніри зі спортивного орієнтування до 1895 проводили тільки армії Об’єднаного, на ті часи, Королівства Швеції і Норвегії. Згодом такі змагання стали проводитися і поза армією. Зокрема спортивний клуб “Tjalve” поблизу столиці Норвегії Осло 31 жовтня 1897 провів перші невійськові змагання. Правила змагань набрали сучасний вигляд тільки з 1918, коли президентом Стокгольмської Любительської Асоціації Легкої Атлетики майор Ернст Килландер запропонував новий вид кросс-кантрі змагань (cross country / x-country). Спортсмени могли вибирати свої переміщення, були введені основні поняття спортивного орієнтування: основні правила спорту, параметри і види дистанцій, вибір орієнтирів для постановки контрольних пунктів, вікові категорії і правила організації змагань. Майора Килландера може вважати “батьком спортивного орієнтування”.

З роками, популярність спортивного орієнтування збільшувалася, з’явилися його різновиди.

У травні 1963 у м. Каневі пройшов перший чемпіонат України з орієнтування. Проводила змагання Українська республіканська рада з туризму та екскурсій. Команди усіх областей України були укомплектовані відомими у той час туристами, багато з яких займаються туризмом й досі.

Орієнтування бігом, яке пройде у Рахові, є циклічним видом спорту, який одночасно дає величезне розумове навантаження. Тут нема розміченого коридору – орієнтувальник сам, за допомогою карти та компасу, обирає шлях руху по дистанції. При цьому використовуються контрольні пункти, з яких складається дистанція у послідовності, яка зазначена на карті. Карта містить детальну інформацію про місцевість: форми рельєфу, рослинність, перешкоди тощо. Для досягнення успіху в орієнтуванні бігом атлету потрібна гарна карта, що добре читається під час бігу, абсолютна концентрація та спроможність на великій швидкості приймати вірні рішення щодо вибору шляху руху на етапах між контрольними пунктами.

Загалом, можемо зробити висновок, що проведення у Рахові командного чемпіонату України зі спортивного орієнтування на місцевості, дасть можливість місту прийняти близько 400 учасників змагань, пізнати маловідомий вид спорту та популяризувати туристичну Рахівщину всій Україні. Після свята в місті «Гуцульська бринзя», вело марафону «Стежками оприштів» даний захід продовжує розвиток Рахівщини, як одного з найбільш привабливого туристичного регіону Закарпаття та України.

Валерія Кузьма

Спеціаліст з інноваційних проектів та туризму

Рахівської міської ради

www.rakhiv.news
На www.rakhiv.news 21 Квітня, 2016 19:55 Оновлення