ДПІ у Рахівському районі інформує

www.rakhiv.news
На www.rakhiv.news Травень 28, 2015 12:13

ДПІ у Рахівському районі інформує

ДПІ у Рахівському районі нагадує, що з 1 січня 2015 року Законом України 28.12.2014 № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)» скасовано паперові форми податкових накладних, у зв’язку з чим зникла й необхідність складати податкову накладну у двох примірниках і надавати один із них покупцю.

Починаючи з цієї дати всі податкові накладні та розрахунки коригування до них складаються платниками ПДВ та надаються контрагентам виключно в електронному вигляді (п. 201.1 ПКУ).
Пунктом 201.10 ПКУ встановлено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку – продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстра податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

При цьому скарга на постачальника, який не зареєстрував податкову накладну або оформив її з порушеннями, з 1 січня 2015 року більше не є підставою для формування податкового кредиту за такою накладною. Відтепер її подання зумовлює лише проведення позапланової перевірки недобросовісного контрагента.
Щоб отримати зареєстровані в ЄРПН податкову накладну/розрахунок коригування, покупець надсилає в електронному вигляді запит до ЄРПН, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді .

Пунктом 198.6 ст.198 ПКУ надано можливість формування податкового кредиту на підставі податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН із запізненням не більше ніж на 180 календарних днів з дати їх складання.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до них у ЄРПН здійснюється, як і раніше, не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою їх складання (п. 201.10 ПКУ).

При цьому Законом № 71 запроваджено санкції за недотримання термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до них в ЄРПН.

Пунктом 120 1.1 ПКУ передбачено, що порушення платниками ПДВ граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до них тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі:
10 % від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;
20 % – у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
30 % – від 31 до 60 календарних днів;
40 % – на 61 і більше календарних днів.

Відсутність з вини платника реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН протягом 180 календарних днів з дати їх складання тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 % від зазначеної в них суми ПДВ (п. 120 1.2 ПКУ).

При цьому штрафи, передбачені абз. 2 п. 120 1.1 ПКУ (у розмірі 10 %), не застосовуються в період з 1 лютого до 1 липня 2015 року (п. 35 підр. 2 р. ХХ ПКУ).

За матеріалами ДПІ у Рахівському районі
Рахів новини новини м.Рахів та Рахівського району

www.rakhiv.news
На www.rakhiv.news Травень 28, 2015 12:13
Коментарів поки немає!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Написати коментар
Подивитися коментарі

Написати коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.
Обов'язкові поля позначені*